Příšerky z podzemí

34,90

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 90 min.
Odporúčaný vek: od 13 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 2146 Kategórie: , Značky: , EAN: 8595558300952

Popis

Příšerky z podzemí

Příšerky z podzemí – … to bol dnes deň. Zaobstarali sme nášmu Jeftěrovi velkohubému novú pevnejšiu klietku, ale keď ho z ničoho nič schmatla zlosť, tak sa z nej rovnako dostal. Ešte že ho jeden z našich Impů zadržal, avšak odniesol to s niekoľkými modrinami a musel sa ísť nechať ošetriť do nemocnice. Jeftěra sme tiež prihlásili do závodov v jedle, ale neuspel, predsa len Červoň obrovský, čo ho prihlásil konkurenčný obchod, toho zje oveľa viac. Aspoň že sa nám ho podarilo dobre predať. Na trhu sa objavila sama Vládcová podzemí. Keď sme ho na pódiu predvádzali, bola z neho unesená. Páčila sa jej jeho hravosť, vyžarovala z neho mágia a manžel vraj bude taký spokojný, keď zistí že sa vie Jeftěr aj naštvať. Ešte že Jeftěr dnes nenarobil žiadnu kôpku. Vládcová zaplatila cenu zodpovedajúcu Jeftěrově veľkosti a ešte sa všade chválila ako dobre nakúpila. A to je predsa to najlepšie pre náš obchod …

Úvod do hry


V hre Příšerky z podzemí ovládate klan Impů a snažíte sa viesť svoj podnik k prosperite a čo najlepšie povesti (reputáciu). Vašim podnikaním je chov a predaj príšeriek. Z predaja získavate peniaze a reputáciu. Reputácia predstavuje víťazné body. Tie môžete získať aj za úspech v súťaži príšeriek.

Do začiatku máte k dispozícii 6 Impů, ktoré umiestnite do svojho brlohu, 1 klietka na príšerku a nejaké peniaze.

Hrá sa na 6 kôl (v 2-3 hráčoch) či 5 kôl (4 hráči).

Herné kolo

Skryto utvoríte z Impů skupinky (max. 6 skupiniek a tiež jeden Imp je skupinka) a môžete im pridať aj peniaze. Potom hráči odhalí svoje skupinky a tie potom umiestňujú na jednotlivé políčka akcií na centrálnom hracom pláne. Nemusíte umiestniť všetky skupinky. Poradie je dané veľkosťou skupinky. Sčítajú sa impovia aj peniaze. Dokonca na niektoré akcie môžete dať Impy iba s peniazmi, a na inú zase min. dva Impy.

Čo za akcie môžete vykonať:

  • zaobstarať si príšerku
  • nakúpiť kŕmenie
  • nakúpiť artefakty (ktoré dávajú rôzne výhody)
  • kúpiť novú klietku či jej vylepšenie
  • kúpiť v nemocnici lektvar
  • prizvať vzdialeného príbuzného Impa (aby ste ich mali viac)
  • získať miesto na pódiu alebo miesto v porote do súťaže.
  • Po využitie podujatí sa musíte postarať o svoje príšerky. Každá musí mať samozrejme svoju klietku.
  • Príšerky každé kolo podrastú a majú viac potrieb (a zároveň sú cennejšie).

Priebeh hry:

Potreby predstavujú karty, ktoré si Lige do ruky a následne ich priraďujete svojim příšerkám. Karty beriete zo štyroch kôpok, rozdelených farebne a z ktorej kôpky to určujú farebné prúžky na príšerkách. Dopredu už tak viete aká potreba s najväčšou pravdepodobnosťou príde, lebo v každej farbe je jedna potreba dominantné a ďalšie sú zastúpené oveľa menej. Čím väčšia príšerka tým viac potrieb má (viac kariet lige a viac ich priraďujete).

Príšerky môžu mať hlad, byť spupný, chcú si hrať, robia kôpky trusu, môžu sa nakaziť chorobou alebo pohlcujú okolité mágiu. Na pokrytie týchto potrieb potrebujete práve kŕmenie, rôzne vybavené klietky či voľné Impy (ktoré ste nevyslali na akcie). Ak niektorú potrebu neuspokojíte, príšerka trpí a môžete o ňu prísť, či trebárs zmutuje. Lektvarom môžete jednu kartu potreby nahradiť, a tú neriešite.

Potom prichádza na rad súťaž príšeriek. Súťaží jedna Vaša príšerka či celý chov. V každej súťaži sa hodnotí niečo iné – plusové či mínusové body získavate za symboly potrieb na kartách, ktoré ste tento bicykel příšerkám priradili. Poradie v súťaži určí, kto dostane koľko bodov reputácie (víťazných bodov). Akcia: miesto v porote Vám v súťaži pridá pol bodu.

Posledná dôležitá časť kola je možný predaj príšerky zákazníkovi. Ako pri súťaže je každé kolo iné a má iné požiadavky na vlastnosti príšerky. Ak kladné body za symboly prevýši tie záporné, zákazník od Vás príšerku kúpi a body reputácie dostanete podľa toho, či predávate na pódiu alebo nie. Na pódiu sa kladné body násobí 3x, inak 2x. Koľko peňazí dostanete, je dané veľkosťou príšerky.

Aké budú súťaže či aký príde zákazník, viete vždy o niečo dopredu, takže máte možnosť sa pripraviť na to, aby ste čo najviac uspeli.

Koniec hry

Na konci hry každý hráč ešte dostane či si odpočíta body za to, čo mu zostalo (peniaze, impovia atď.). A potom už budeme poznať toho, kto získal najlepšiu reputáciu (čiže najviac víťazných bodov).

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg