Empatia

24,40

Počet hráčov: 2 – 7
Doba hrania: 30 min.
Odporúčaný vek: od 8 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 4692 Kategórie: , Značky: , , EAN: 8590228030887

Popis

Empatia

Empatia – Rodinná hra je určená pre hráčov, ktorí nemajú za cieľ poraziť svojich protihráčov, ale užiť si s nimi dobré chvíle.

Spoločenská hra Empatia je o vzájomnom odhade a znalosti povahy druhých ľudí. Hru Empatia si môžete zahrať v 2 herných variantách.

V základnom variante hry Empatia hrajú hráči proti sebe. Hráči sa striedajú v tom, že im ostatní vyberajú “darčeky”. Každý hráč vyberie zo svojich kariet jednu, ktorú zakrytú venuje vybranému spoluhráčovi. Karty sa zamiešajú a vystavia na stôl. Obdarovaný hráč si tajne vyberie dve karty, ktoré sa mu najviac pozdávajú – a určí ich poradie (táto karta sa mi páči najviac, táto o trochu menej apod…).
Ostatní hráči tipujú, aké karty a v akom poradí si obdarovaný vybral. Body hráči získavajú za dobrý odhad aj za to, že “obdarovaný” vybere “ich” kartu. Kto má na konci hry najviac bodov, stáva sa víťazom.

2. variante sa hráči snažia nahrať dokopy čo najviac bodov. Na začiatku hry pripraví mriežku z 12 kariet. Jeden z hráčov predstavuje “nápovedu”. Potajomky si vyberie 3 karty a určí ich poradie. Potom sa pokusí spoluhráčom napovedať, aké tri karty vybral pomocov dvojslovnej nápovede. Hráči potom hľadajú kartu, ktorú tato nápoveda vystihuje najviac, ktorú hneď po nej atď.
Za každú správne uhádnutú kartu získavajú hráči body a ak sa im uhádnuť aj poradie, získavajú body navyše. Spoločne sa potom snažia dosiahnuť bodové hranice, ktoré vystihujú úspešnosť ich snaženia.

Hra Empatia obsahuje: 68 obrázkových kariet, súpravu tipovacích kariet po 12 kartiet, 7 figúrok delfínov, obojstranný herný plán, 6 súprav tipovacích kariet po 6 kariet, 3 drahokamy a pravidlá.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg