Zľava!

Čtveráček

Original price was: 14,99€.Current price is: 11,90€.

Počet hráčov: 4 – 10
Doba hrania: 30 – 45 min.
Odporúčaný vek: od 15 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 4964 Kategórie: , , Značka: EAN: 8594184129012

Popis

Čtveráček

Čtveráček – je satirická improvizačná kartová párty hra, v ktorej sa hráči stávajú prezidentmi, hovorcami a novinármi.

Na hrad niekto zavesil červené trenky. Ľudia kradnú a neplatia dane. Utečenci utekajú, vláda nevládne a kto nemá maslo na hlave, nemôže si ho dovoliť. Ľudu treba vládnuť pevnou ruku. A hovoriť jeho rečou. Občas sa ale do toho dá poriadne zamotať. Aj naoko neškodná poznámka, vtip alebo prasačinka môže človeku zavariť. Zvlášť, ak ide o prezidenta. Všade číhajú novinári a zo všetkého vyrobia aféru. Našťastie existuje jeden človek, ktorý dokáže všetkým vysvetliť ako to pán prezident myslel naozaj. Je to hovorca prezidenta.

Hrá sa na jednotlivé kolá, tzv. funkčné obdobia. V každom funkčnom období predstavuje jeden hráč prezidenta, hráč naľavo je hovorcom a všetci ostatní sú novinármi. Prezident si zvolí tému prejavu, ostatní hráči zahrajú karty s výrokmi, ktoré musia byť v prejave použité. Potom novinári dávajú provokatívne otázky, na ktoré musí hovorca rýchlo reagovať. Ak sa mu podarí nahnevať novinárov, získava body hanby.

Na konci každého funkčného obdobia sa úlohy vystriedajú, po určitých kolách, funkčných obdobiach, hra končí. Hráč s najvyšším počtom bodov sa stáva naj(nes)schopnejším hovorcom prezidenta.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg