Zľava!

Gama 3

7,99

Počet hráčov:
2

Odporúčaný vek:
od 6 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 1338 Kategórie: , , , Značky: , , , EAN: 8594160030158

Popis

Gama 3

Gama 3 – Didaktická spoločenská hra, kde zoznamujeme dieťa s časovými mierami, rozvíjame u neho logické myslenie a súťaživosť.

Didaktická spoločenská hra Gama 3 – cieľ hry:

Zoznamovanie dieťaťa s časovými mierami, rozvoj logického myslenia a súťaživosti.

Pravidlá hry – Vyplň hodinu (pre 2 hráčov):

Každý z hráčov dostane 1 tabuľku a striedavo si berie kartičky z balíčka otočeného lícom dole. Víťazom je hráč, ktorý ako prvý vyplní dielikmi celý kruh predstavujúci hodinu a nezostanú mu žiadne kartičky. Podľa času trvania činnosti zobrazenej na kartičke vyplní hráč svoj ciferník na tabuľke príslušným počtom dielikov. Kartičku potom vráti naspäť do kôpky. Hráč si tiež môže vytiahnutú kartičku nechať alebo použiť kartičku, ktorú si nechal z predchádzajúcich kôl.

Pravidlá hry – Koľko je hodín? (pre viacerých hráčov):

Kartičky sa položia na kôpku lícom dole. Hodiny s ručičkami sa náhodne nastavia na určitý čas. Hráči hrajú podľa dohodnutého poradia. Hráč si vytiahne kartičku a povie, v koľko hodín bude končiť činnosť, ktorú si vylosoval za predpokladu, že začne v hodinu, na ktorú sú hodiny nastavené. Potom nastaví hodiny na čas, kedy má spomínaná činnosť skončiť. Pokiaľ nastaví zlý čas, vypadáva hráč z hry. Víťazom sa stáva posledný hráč, ktorý zostane v hre. Pokiaľ hra trvá viac než 10 minút, znamená to, že sa už všetci hráči naučili odčítať čas z hodín.

Obsah:

  • hodiny o rozmere 160x160mm s pohyblivými ručičkami a dielikmi označujúcimi hodiny a minúty
  • 12 kartičiek zobrazujúcich bežné detské aktivity s naznačenou dobou ich trvania,
  • 2 tabuľky s vyseknutým kruhom predstavujúci celú hodinu a s 12 vyseknutými dielikmi predstavujúce 5-minútové intervaly

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…