Veverčáci

10,99

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 15 – 30 min.
Odporúčaný vek: od 6 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 5120 Kategórie: , , , Značka: EAN: 8590228034847

Popis

Veverčáci

Veverčáci – Veveričky Ofča, Chrapoun, Eso a Zrzečka si na zimu schovali oriešky, ale problém je, že si nevedia spomenúť kam ich všetky ukryli. Pomôžte im nájsť ich.

Karty lesa uložia hráči lícom nadol do stredu stola do štvorca 3×3 karty. Zadná strana kariet je rovnaká, na prednej strane je vždy obrázok elementu – list, hríb alebo kameň v jednej z troch farieb – žltá, červená alebo modrá. Vedľa kariet lesa sa uloží 12 kariet s orieškami s hodnotami 1 – 3.

Vo svojom ťahu si hráč vezme kartu svojej veveričky a položí je pred rad alebo stĺpec kariet lesa. Nahlas oznámi, čo si myslí, že je na prednej strane karty – či je tam hríb, list alebo kameň, alebo povie konkrétnu farbu – modrá, červená alebo žltá. Musí sa rozhodnúť, či bude v danom rade/stĺpci tipovať farby, alebo elementy. Potom otočí kartu a vyhodnotí svoj tip. Ak je tip správny, hráč v tomto duchu postupuje ďalej. Ak je tip nesprávny, hráč končí svoj ťah a na rade je ďalší hráč. Ten môže začať v tom istom rade/stĺpci, takže pri prvej karte má výhodu.

Hráči si sami zvolia, či hrajú na farby alebo elementy. Ale hneď ako niektorý z hráčov nájde oriešok, každý si to zmení. Tí, ktorí hrali na farby, hrajú od tejto chvíle na elementy a naopak. Takže, aby ste boli úspešní, musíte si pamätať všetko. Veľa šťastia :).

Obsah hry:
  • 9 obojstranných kariet lesa
  • 12 kariet orieškov
  • 4 karty veveričiek
  • pravidlá

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg