Zľava!

Duck Duck Bruce

8,99

Počet hráčov:
2 – 5

Doba hrania:
15 min.

Odporúčaný vek:
od 6 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 940503 Kategória: , , , Značky: , , , EAN: 759751002350

Popis

Duck Duck Bruce

Duck Duck Bruce – kartová spoločenská hra, kde budeš so súpermi naháňať kačičky na všetkých miestach našej planéty aj mimo nej. Čím viac kačičiek chytíš, tým máš väčšiu šancu vyhrať.

Bruce je kúzelný psík. A ako správny psík aj Bruce rád preženie všetko, čo lieta a kváká. 

Cieľ hry:

Získať čo najviac bodov vďaka zbieraniu čo najviac rôznych kačiek s čo možno najvyšším číslom. Alebo pomôcť psíkovi Brucovi pochytať čo najviac kariet kačiek súpera. Karty kačiek sú očíslované od jeden do štyri. Ale na konci kola sa počíta iba jedna karta s najvyšším číslom v každej farebne odlišnej skupine.

Príprava:

Zamiešajte balíček kariet a umiestnite ho obrázkami dole doprostred hracej plochy. Vezmite kocku a umiestnite ju tak, aby bola dostupná pre všetkých hráčov. Pripravte si papier a ceruzku na zapisovanie výsledkov.

Ako hrať:

Hru začína hráč, ktorý ako posledný videl živú kačku a potom sa pokračuje v smere hodinových ručičiek. Začínajúceho hráča môžete určiť aj náhodne (napríklad hodom kocky). Vo svojom kole vezmite vrchnú kartu z balíčka kariet a položte ju na pravú stranu od balíčka kariet – tým zahájite “radu”. Ak sa jedná o kačku povedzte “kačka” a urobte nasledujúce:

  1. Ukončite svoje kolo tak, že vezmete vrchnú kartu z balíčka kariet a umiestnite ju do “rady” obrázkom dole.

ALEBO

2. Pokračujete v robení “rady” otáčaním ďalších kariet.

Zakaždým keď otočíte farbu karty kačky, ktorá zatiaľ nieje v rade zastúpená, rozhodujete sa, či budete pokračovať v otáčaní kariet alebo skončíte podľa bodu 1.

Koniec kola a počítanie kačiek:

Kolo končí, ak je vytiahnutá posledná karta. Hráč, ktorý ju otočil môže dokončiť kolo. Vezmite si karty, ktoré ste za celú dobu hry nazbierali a spočítajte si karty nasledujúcim spôsobom. Karty kačiek zoraďte podľa typu (farby). Potom z každej takejto hromádky vyberte kartu s najvyšším počtom kačiek a zvyšok odložte nabok (ak máte v danej skupine viac rovnakých kariet s “najvyšším” počtom kačiek, vyberte iba jednu). Spočítajte všetky vybrané karty kačiek a skóre si zaznamenajte na vopred pripravený papier. Hráč s najnižším skóre začína ďalšiu hru. (Predtým však balíček opäť zamiešajte).

Kartová spoločenská hra Duck Duck Bruce – ukončenie hry:

Hráč s najvyšším skóre na konci hry vyhráva. Hra môže byť hraná tromi rôznymi spôsobmi.

  1. Vopred sa určí počet kôl.
  2. Vopred sa určí časový limit.
  3. Vopred sa určí limit skóre (doporučujeme 77).

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…