Dědictví

33,99

Nová hra bez ochrannej fólie.

Počet hráčov:
2 – 5

Doba hrania:
60 min.

Odporúčaný vek:
od 11 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 2138 Kategórie: , , , Značky: , , , , EAN: 8595558300969

Popis

Dědictví

Dědictví – je kartová spoločenská hra od Vladimíra Suchého. Vašou úlohou je čo najlepšie naložiť s dedičstvom vášho strýka. Ale pozor, nehľadáte žiadne zmysluplné investície. Naopak hľadáte cesty ako dedičstvo čo najrýchlejšie rozhádzať! Staňte sa bohatými tým, že budete míňať!

Hráči predstavujú dediča bohatého pána, ktorý sa rozhodol všetko odkázať tomu najväčšiemu marnotratníkovi. Každý hráč má zo začiatku rovnakú finančnú čiastku, a kto ju celú minie ako prvý, získa strýčkové dedičstvo a vyhráva.

Príprava hry:

Každý hráč dostane 70 libier (pomocou kariet závetu možno vylosovať aj inú počiatočnú sumu), svoju hraciu dosku s piatimi miestami na vyložené karty a figúrky poslíčkov vo svojej farbe. Doprostred sa zloží hracia doska (pre každý počet hráčov sa mierne líši). V hre sa používa celkom 6 druhov kariet (zážitky, pomocníci / prenájmy, nehnuteľnosti, doprovod, špeciálne karty – silnejšia verzia tých predchádzajúcich – a Šťastný deň), ktorých balíčky sa zamiešajú a na dosku sa vyloží stanovený počet kariet stanovených druhov.

Každý hráč dostane do začiatku tri karty nehnuteľností a tri karty pomocníkov / prenájmu. Z týchto šiestich kariet si do hry ponechá dve a ostatné odhodí.

Priebeh hry:

Každé kolo sa skladá z troch častí. Najprv si každý hráč v smere hodinových ručičiek, začínajúc počiatočným (ten sa každé kolo posúva), zvolí jeden z niekoľkých stĺpcov poradia na doske, ktorý je ešte voľný. Zvolený stĺpec potom určuje rad vecí: poradie hráčov v ďalších fázach, počet kariet, ktoré si hráč okamžite po jeho zvolení potiahne, počet poslíčkov do ďalšej fázy a počet akcií, ktoré hráč má v tretej fáze. Stĺpce sú pomerne vyvážené – ak chce hráč napr. Viac kariet, bude to na úkor počtu akcií alebo napríklad toho, že sa dostane na rad neskôr, kedy budú lukratívne miesta na doske rozobraté.

Fáza poslíčkov

Kde už hráči hrajú podľa poradia zvolených stĺpcov. Hráči striedavo umiestňujú svojich poslíčkov na voľné políčka na doske. Najčastejšie sa poslíčkovia používajú na branie vyložených kariet. Tiež vedia aj zahýbať s cenami nehnuteľností. Priniesť ďalšie miesto pre vyloženú kartu na hráčovej doske alebo trebárs len minúť 2 libry pri návšteve opery. Každý hráč má jedného alebo dvoch poslíčkov podľa zvoleného stĺpca.

Tretia fáza

V tretej fáze hráči (opäť v poradí podľa stĺpcov, tentoraz však každý hráč odohrá celé svoje kolo naraz) môžu hrať karty z ruky, používať vyložené karty na doske alebo predávať svoje nehnuteľnosti. Karty zážitkov sa po zahraní odhadzujú – slúži na okamžité UTRA peňazí za rôzne Flame drahé večere, jazdenie na lodi alebo iné prežitky. Karty pomocníkov, prenájmov a nehnuteľností sa vykladajú na hraciu dosku a hráč ich môže používať aj v ďalších kolách.Pomocníci mu “pomáhajú” efektívnejšie minúť peniaze. V prenájmoch môže utápať ďalšiu a ďalšiu hotovosť. Vily môže za drahé peniaze udržiavať alebo ich nechať schátrať a predať so stratou, na statkoch možno utrácať za chov dostihových psov alebo koní.

Karty sprievodu (dáma, kuchár, kôň, pes – plus karta Šťastný deň, ktorá funguje ako akýkoľvek doprovod) možno prikladať k zahraným kartám pre zvýšenie útraty – večera s dámou sa poriadne predraží, a čo potom keď si objednáte skvelého kuchára, statok s chovom psov alebo koní zhltne ďaleko viac peňazí … Hráč je tu však obmedzený počtom akcií, ktoré mu priniesol vybraný stĺpec.

Po skončení kola hráč odhodí na dve karty, na dosku sa vyložia nové karty a pokračuje sa ďalším kolom.

Kartová hra Dědictví koniec:

Kartová hra končí kolom, v ktorom aspoň jeden z hráčov utratil všetky peniaze alebo sa dokonca dostal do mínusu. Hráč sa pri míňaní smie dostať do mínusu (tj. Minúť viac peňazí, než mu zostalo), ale len vtedy, keď mu nezostali žiadne nehnuteľnosti, ktoré by mohol predať.

Víťazí samozrejme hráč, ktorý narobil najväčšie dlhy – je “najviac” v mínuse. Ak sa to nikomu nepodarí do siedmeho kola, hra končí siedmym okolo a víťazí hráč, ktorému zostal najmenší majetok.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 1 kg

Možno by sa Vám páčilo…