XCOM

44,99

Počet hráčov: 1 – 4
Doba hrania: 90 min.
Odporúčaný vek: od 14 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 3773 Kategórie: , Značka: EAN: 8594054911587

Popis

XCOM

XCOM – je dosková hra ktorá vznikla na motívy počítačovej predlohy X-COM: UFO Defense. Hráči tak získavajú príležitosť stáť vo vedení medzinárodnej organizácie XCOM, čeliace mimozemskej invázii. Ich úlohou bude usmerňovať narastajúcu paniku na čiastkových kontinentoch, chytro hospodáriť s dostupnými zdrojmi a všetkými dostupnými pozemnými či vzdušnými silami brániť prípadnej “domestikácií” ľudskej rasy.

Ústrednou myšlienkou sa táto hra do istej miery podobá Space Alertu. Priebeh hry je totiž riadený voľne stiahnuteľnou inteligentnou aplikáciou pre tablety, počítače alebo smartfóny. V aplikácii je tiež obsiahnutý tutoriál, príprava hry a kompletné pravidlá hry.

Hra samotná prebieha v kolách, členených na časovanú a vyhodnocovaciu fázu. Počas časovanej fázy hráči plánujú. Ťahy hráčov sú časovo limitované a každé prekročenie limitu tvrdo penalizované. Vo vyhodnocovacej fáze sú potom vyhodnotené všetky rozhodnutia urobené hráčmi v predchádzajúcej časovanej fáze. Rozhodnutie, ktoré môže hráč urobiť, plne podlieha ním, ktoré predstavujú rolu.

Úspešnosť akcií hráčov do značnej miery ovplyvňuje hod kockami. Je tu šanca 1: 2 pre hodenie úspechu na jednej kocke, čo nie je veľa. Hody je preto možné opakovať. Avšak, s každý ďalším hodom narastá aktuálne hrozba a nebezpečenstvo zlyhania je tak stále pravdepodobnejšia.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 6 kg