Vládci podzemí

33,99

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 90 min.
Odporúčaný vek: od 12 rokov

Na sklade

Katalógové číslo: 1502 Kategórie: , Značka: EAN: 8595558300501

Popis

Vládci podzemí

Vládci podzemí – Väčšina z nás si už asi vyskúšala nejakú hru na hrdinu s kobkami, kde likvidujete tony všetkých možných monštier. Dungeon lords na to ide ale naopak, práve hráči v ňom majú šancu postaviť si svoje podzemie, vybaviť ho monštrami a čakať na to, ako budú môcť vybiť hrdinu (Paladina, sutana, mága či bitkárov), ktorí by im radi podzemie vyplienili.

Vašou úlohou v hre je nielen stavať podzemie, k čomu potrebujete množstvo impov. Musíte aj všetko zaplatiť a uživiť – o všetky suroviny a dokonca aj o monštrá súperíte s ostatnými hráčmi – hráči si v každom kole tajne volia určité akcie a možností pre využitie jednej akcie je menej, než je hráčov. Môže sa teda stať, že svoju akciu – napríklad “ber peniaze” vôbec nevyužijete.

Navyše sa musíte snažiť nebyť ten najhorší, inak privoláte pozornosť mocného Paladina, s ktorým sa bojuje sakra zle. Ciest k víťazstvu v hre je veľa. Na konci sa počítajú všetky ukazovatele, okrem miestností a zabitých hrdinov získavate body ako Pán služobníkov, ktorý má najviac impov.

Víťazí ten, kto má v súčte bodov najviac v okamihu, keď hra skončí, teda po druhom útoku hrdinov.

Možno by sa Vám páčilo…