Studená válka

42,90

Počet hráčov: 2
Doba hrania: 180 min.
Odporúčaný vek: od 14 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 2669 Kategórie: , Značky: , EAN: 8595558301119

Popis

Studená válka

Studená válka – Hra je situovaná do obdobia studenej vojny medzi USA a Sovietskym zväzom v dobe 1945-1990. Každý hráč hrá za jednu z mocností a snaží sa presadiť svoju ideológiu. Obidve krajiny sa snažia získať čo najväčší vplyv mierovou i bojovou cestou. Všetko je riadené pomocou kariet, ktoré hrajú v hre kľúčovú úlohu. Udalosti na kartách sú inšpirované skutočnými historickými detailami.

Hrací plán predstavuje vtedajšiu mapu sveta, na ktorej hráči presúvajú svoj vplyv do jednotlivých krajín, aby ich ovládli a snažia sa tak získať spojencov pre svoje superveľmoci.

Karty udalostí prinášajú do hry historické detaily a atmosféru tej doby a pokrývajú veľké časové rozmedzie: od arabsko-izraelských konfliktov v rokoch 1948 a 1967, cez vietnamskú vojnu a mierové hnutie v USA, kubánsku raketovú krízu až po množstvo ďalších konfliktov, ktoré priviedli svet takmer na pokraj jadrovej apokalypsy. Okrem napätia hrozby jadrového konfliktu doplňuje hru prestížny vesmírny závod veľmocí.

Hra Studená válka (originálny názov Twilight Struggle) sa už niekoľko rokov drží na úplnej špici rebríčku hier na BoardGameGeeku, čo zaručuje, že na hráčov čaká skutočne nevšedný a komplexný herný zážitok. Pokiaľ často a radi hrávate hry pre dvoch, určite hru aspoň vyskúšajte.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0,6 kg