Zľava!

Gloomhaven CZ

113,90

Počet hráčov: 1 – 4
Doba hrania: 120+ min
Odporúčaný vek: od 14 rokov
Jazyk hry: CZ
Jazyk pravidiel: CZ

Na sklade

Katalógové číslo: 5482 Kategórie: , Značky: , , EAN: 8590228038708

Popis

Gloomhaven CZ

Hra Gloomhaven – je kooperatívna stolová hra, založená na taktickom bojovom systéme, odohrávajúcom sa v unikátnom a vyvíjajúcom sa fantasy svete.

Gloomhaven je hra odohrávajúca sa vo svojom špecifickom svete, ktorý sa mení v priebehu hry. Jej bojový systém je inšpirovaný najmä eurohrami. Hráči sa tu postavia do rolí potulných hrdinov, z ktorých každý bude mať svoju vlastnú sadu zručností aj motiváciu k tomu prečo docestoval do tohto temného kúta sveta. Hráči budú musieť nutne spolupracovať, inak sa im vypratanie hrozivých kobiek a zrúcanín dariť nebude. Počas ich cesty si budú postupne vylepšovať svoje schopnosti pomocou získavania skúseností aj koristi, objavovať nové miesta na prieskum a vyrabovať aj rozvíjať vetviaci sa príbeh, ktorý sa bude odohrávať v závislosti na ich herných voľbách.

V tejto hre sa stretnete s uceleným a stále sa meniacim herným svetom, ktorý ideálne prejaví svoj potenciál počas mnohých nadväzujúcich herných sedení. Po dohraní scenára sa budú hráči vždy rozhodovať čo ďalej robiť, čo určí ďalšiu príbehovú vetvu ich príbehu, podobne ako napríklad gamebookových knihách. Hranie scenára je potom kooperatívnou záležitosťou, v ktorej budú hráči bojovať proti hrou ovládaným príšerám pomocou inovatívnemu kartovému systému, ktorým budú určovať poradie hráčov a svoje akcie.

Každé kolo si hráč vyberie dve karty z ruky, ktoré bude chcieť zahrať. Číslo na hornej karte potom určí jeho iniciatívu pre dané kolo. Každá karta navyše má dve svoje schopnosti jednu na hornej strane, ďalší na spodnej. Keď sa iniciatíva dostane k hráčovi s vybranými kartami, ten si musí vybrať, či využije vrchnú schopnosť hornej karty a dolnú schopnosť karty spodnej či naopak. Bude však potrebná obozretnosť, pretože v priebehu hry budú priebežne strácať ony karty z ruky. Ak im čistenie podzemných kobiek potrvá príliš dlho, môžu skončiť nakoniec príliš vyčerpaní a donútení tak k ústupu.

Hra Gloomhaven obsahuje:

  • 18 detailných figúrok,
  • vyvíjajúcu sa mapu sveta,
  • 112 scenárov,
  • 17 hrateľných postáv,
  • viac ako 1700 kariet,
  • 47 odlišných typov nepriateľov
  • pravidlá.

Možno by sa Vám páčilo…