Eldritch Horror

42,99

Počet hráčov: 1 – 8
Doba hrania: 180 min.
Odporúčaný vek: od 14 rokov

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 4089 Kategórie: , Značky: , , , EAN: 8594054911570

Popis

Eldritch Horror

Spoločenská hra Eldritch Horror – Prastaré božstvá sa prebúdzajú z tisícročného spánku a celý náš svet je v bezprostrednom ohrození. Výprava statočných vyšetrovateľov sa vydáva na dôležitú misiu plnú nebezpečenstva, záhad a hlavne hrôzy. Väčšinu z nich čaká šialenstvo alebo smrť. Nesmie ale otáľať, pretože skaza sa neúprosne blíži!

Eldritch Horror je plne kooperatívna spoločenská hra (takzvaný Ameritrash) zasadená do sveta Cthulhu mytológie, ktorej duchovným otcom je spisovateľ H. P. Lovecraft. Hráči sa pohybujú po pláne zovrazujícím mapu celej Zeme a snaží sa vyriešiť záhady, ktoré sa vo svete dejú, a tým zamedziť prastarému v precitnutie. V mestách, na mori, či v divočine sa stretávajú s hrôzostrašnými monštrami, čelia nástrahám alebo putujú skrz tajomné brány do cudzích svetov, aby našli kľúč k záchrane ľudstva. Ak zlyhajú, čaká ľudské pokolenie tragický zánik.

Príprava hry:

Hráči rozloží plán a každý si vyberie jedného zo 12 vyšetrovateľov. Hráči si tiež zvolí jedného zo 4 Prastarých, proti ktorému budú bojovať. Podľa toho potom namiešajú balíček kariet mýtov a pripraví mimojiné aj balíček výskumu (pre každého prastarého je unikátny). Prastarí majú ešte svoje ďalšie špecifiká výhry / prehry a ďalších herných mechanik. Podľa počtu hráčov sa potom otvoria brány, vyvolajú monštrá a zjaví stopy. Odhalí sa prvý záhada, vyberie hlavný vyšetrovateľ, zamiešajú zvyšné balíčky a hra môže začať.

Priebeh hry: Herná koleso má 3 fázy.

Najskôr hrá hráč, ktorý bol vybraný ako hlavný vyšetrovateľ a potom ostatní hráči počnúc hráčom po jeho ľavici.

1. fáza: AKCIA – Každý vyšetrovateľ má k dispozícii dve akcie, nemožno však hrať dve rovnaké akcie naraz (napríklad dvakrát odpočívať). Ako akcie možno: cestovať, odpočívať (zlepšiť si telesné a duševné zdravie), nakupovať v meste výbavu, obchodovať, poprípade sa pripraviť na dlhú cestu (vziať si lístok na loď / vlak). Postupom hry hráči získavajú vybavenie, ktoré im umožňuje vykonávať aj ďalšie akcie – kúzliť, čítať knihy atď.

2. fáza: STRETNUTIE – Ak sa hráč nachádza na poli s príšerou, musia s ňou bojovať. Najskôr otestuje svoju vôľu, čo ho v prípade neúspechu môže stáť body príčetnosti, a potom silu, čím sa vyhodnotí, či potvoru zabil a ako veľmi bol pri boji zranený. Test prebieha rovnako ako v Arkham Horror pomocou hodu kockami – výsledky 5 a 6 sa počítajú ako úspech. Ak u vyšetrovateľa žiadna potvora nie je, vezme si kartu stretnutie podľa toho, kde sa nachádza, a udalosť vyhodnotí.

3. fáza: MÝTY – Hlavný vyšetrovateľ vezme kartu z balíčka mýtov a vyhodnotí ju. Jej efekt je poväčšinou negatívny. Otvárajú sa brány, objavujú monštrá a spúšťa udalosti alebo povesti, ktoré musia hráči v časovom limite vyriešiť, inak spravidla prehrajú hru.

Cieľ hry: Každý Prastarý má vlastný balíček kariet záhad (mystérií), ak sa vyšetrovateľom podarí vyriešiť 3, vyhrávajú (s ohľadom na ďalšie špecifiká jednotlivých Prastarých). Naopak, ak sa Prastarý prebudí a všetci vyšetrovatelia zomrú alebo im dôjde čas v podobe doužívaní balíčka mýtov, prehrávajú.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 4 kg