Duna: Hra o dobývání a diplomacii

61,50

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 20 – 60 min
Odporúčaný vek: od 12 rokov
Jazyk hry: CZ
Jazyk pravidiel: CZ

Na sklade

Katalógové číslo: 6812 Kategória: , Značky: , , EAN: 9781638841395

Popis

Duna: Hra o dobývání a diplomacii

Duna: Hra o dobývání a diplomacii – strategická spoločenská hra, kde sa stanete vodcom jednej zo šiestich mocných frakcií. Každá z nich sa bude snažiť potom ovládnuť tok najcennejšej suroviny celého vesmíru – melanže. To ja tajuplné korenie, ktoré možno pri dostatočnej snahe nájsť iba na planéte.

Zúčastnite sa jedného z najslávnejších science-fiction príbehov všetkých čias. Hra vychádza zo 40 rokov trvajúceho vývoja, úprav a evolúcie pôvodnej deskohernej klasiky. Má teda s ňou rovnaké základy a ponúka rovnakú úroveň príbehovej imerzie aj napätia, pričom to všetko pod trochu iným herným systémom. Vďaka nemu má hra väčší odpich, jednoduchšie pravidlá a úplne nový balík kariet vylepšení, ktoré si hráči budú môcť nakupovať. Novinkou je aj možnosť hry dvoch hráčov, ktorý prichádza s ďalšími hernými možnosťami. Vďaka tomu všetkému je táto hra konečne prístupná aj skutočným deskoherným začiatočníkom.

Priebeh

V Dune sa postavíte na čelo jednej zo štyroch mocných frakcií – rodu Atreidov, rodu Harkonnenov, Fremenov či Impéria. Všetci súperia o nadvládu nad najcennejšou surovinou vesmíru, korením. To je prapodivnou látkou, ktorú možno nájsť iba na planéte Duna a to ešte za cenu mnohých úskalí. Vy tak budete na túto planétu vysielať svoje lode, ťažiť korenie, obsadzovať pevnosti a likvidovať nepriateľov. Kto nakoniec ovládne Dunu? O tom rozhodnete vy.

Hra sa hrá cez niekoľko fáz, pričom v niektorých ani nemajú hráči svoje konkrétne akcie. Napríklad vo fáze korenia sa otočí karta výbuchu korenia a do dvoch oblastí na hernom pláne sa táto látka umiestni. Pokiaľ tam už korenie leží, tak tam namiesto toho zaútočí piesočný červ. V kartovej fáze zase hráči naberú po 4 bojových kartách a ešte si budú môcť nakúpiť obchodné karty v maximálnom počte 3, kedy každá stojí po 2 bodoch korenia. Vo fázach prevozu a pohybu sa hráči budú striedať v pridávaní jednotiek na hernú mapu a následnom pohybe s nimi.

Hra sa odohráva od 3 do 5 kôl. Počnúc 3. kolom môže hra skončiť v okamihu, keď niektorý z hráčov má na konci kola obsadené 3 pevnosti. Pokiaľ sa tak ale nestane ani do konca 5. kola, víťazí hráč s najväčším množstvom korenia. Každá v tom čase obsadená pevnosť sa počíta za 5 bodov korenia.

Strategická spoločenská hra obsahuje:

  • hernú dosku
  • kocku búrky
  • 4 balíčky kariet
  • 4 sady hráčskych frakcií
  • doska frakcií pre hru 2 hráčov
  • bojové kruhy
  • žetóny

Možno by sa Vám páčilo…