Tarot cigánsky

3,40

Karty na veštenie.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 1810 Kategórie: , Značky: , , , EAN: 9001890190117

Popis

Tarot cigánsky

Tarot cigánsky – je súbor kariet spolu s odvodeným systémom výkladu a postupov, ktoré sa používajú na štúdium ezoteriky, meditáciu alebo veštenie. Tarot je blízkym príbuzným súborom hracích kariet zvaných tarokové karty, ktoré sa dodnes používajú na hru taroky.

Pôvodný súbor hracích kariet vznikla začiatkom 14. storočia pravdepodobne v severotalianskych mestských štátoch. Je zaujímavé, že až do roku 1781 neexistuje žiadna písomná zmienka o použití tarokových (tarotových) kariet pri veštení, aj keď boli publikované mnohé práce popisujúce ale aj odsudzujúce používanie iných kariet pri predpovedaní budúcnosti.

Názov tarot (tiež taraux alebo tarocchi) sa objavuje v roku 1505 paralelne vo Francúzsku a v Taliansku. Už predtým však boli známe kartové súbory pod názvom trionfi či triumphi (tromfy).

Najstaršími dochovanými tarotovými kartami sú tri súbory zo začiatku 15. storočia, všetky vyhotovené pre milánsku vládnucu rodinu Visconti. Má sa za to, že najstarší súbor vznikol ako svadobný dar pri príležitosti spojenia rodín Visconti a Sforza, od čoho dostala aj meno – Visconti-Sforza. Autorstvo sa pripisuje Bonifaciovi Bembovi alebo iným umelcom ferrarskej školy.

Výrobca

Piatnik

Možno by sa Vám páčilo…