Človeče napi sa poháriky

12,00

Počet hráčov: 2 – 4
Doba hrania: 15 min.
Odporúčaný vek: od 18 rokov

 

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 2925 Kategórie: , Značky: , EAN: 8592539178968

Popis

Človeče napi sa poháriky

Človeče napi sa poháriky môžu hrať dvaja až štyria hráči. Po vzájomnej dohode si hráči rozdelia po štyroch figúrkach rovnakej farby, ktoré sa umiestnia do štyroch príslušných farebných polí na okraji hracieho plánu. Úlohou každého hráča je vo vyznačenom smere prejsť celú cestu zloženú z krúžkov po obvode hracieho plánu a doviesť všetky svoje figúrky do príslušných farebných krúžkov v centre hracieho plánu. Kto prvý umiestni všetky svoje figúrky v týchto krúžkoch, ten vyhrá. Ďalší hráči pokračujú v hre dovtedy, kým všetky svoje figúrky umiestnia na príslušné farebné krúžky.

Postup hry:

Hráči vstupujú do hry tak, ako sedia za sebou v smere chodu hodinových ručičiek a toto poradie je zachované po celú hru. Pri vstupe do hry hráč hádže tri krát kockou, potom vždy keď príde naňho rad hádže už len jeden krát. Výnimku tvorí prípad keď hráč hodí šesť bodov. Každá šestka oprávňuje hráča na ďalší hod.

Hráč môže umiestniť vždy jednu svoju figúrku do hry a postaviť ju z okrajového poľa na príslušné farebné pole so šípkou len vtedy, ak hodí kockou šesť bodov. Hráč postúpi figúrkou v smere hry vždy o toľko polí, koľko bodov nahádzal. Pri postupovaní dopredu môže hráč preskakovať svoje figúrky. Ak hráč hodí taký počet bodov, že dosiahne políčko, na ktorom sa nachádza jeho vlastná figúrka a tým mu bráni v hre, musí zvoliť pre tento ťah inú svoju figúrku z hracieho poľa, alebo prípadne 1 kolo nehrať vôbec.

Pokiaľ na tomto políčku stojí súperova figúrka, postaví svoju figúrku na jej miesto. Súperova figúrka je vyhodená, súper sa napije z figúrky a vracia sa na príslušné farebné pole na okraji hracieho plánu. Súper môže svoju figúrku znovu postaviť do hry len pri hodení šiestich bodov. Figúrky po prechode celej dráhy sa umiestňujú do príslušných farebných polí v centre hracieho plánu. Príslušné farebné polia môžu byť obsadené len vtedy, keď hráč hodí presne toľko bodov, koľko na obsadenie potrebuje. Ak hodí viac bodov, musí s figúrkou čakať kým naňho príde poradie hádzať znovu. Vyhráva hráč, ktorý prvý umiestnil všetky figúrky na príslušné farebné pole.

Upozornenie: Nevhodné do 18 rokov!

Možno by sa Vám páčilo…