Kúzelné čítanie Kniha Človek a príroda

17,09

Počet hráčov:
1

Odporúčaný vek:
od 6 rokov

POZOR!!! Kniha neobsahuje elektronickú ceruzku ALBI!!!

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 5526 Kategória: Značky: , EAN: 9788089773268

Popis

Kúzelné čítanie Kniha Človek a príroda

Kúzelné čítanie Kniha Človek a príroda – Interaktívna náučná kniha Človek a príroda pre deti od 6 rokov  je pozvánkou prebádať pestrý a rozmanitý život na zemi. Deti sa s nami hravou formou dozvedia, čo je ekológia a ako funguje spolužitie človeka a prírody. Vezme vás na vychádzku do pravekej aj modernej krajiny, ale aj do tajomného podzemia. Tak sa s nami vydajte na túto objavnú cestu a preskúšajte si svoje znalosti v zábavných kvízoch!

Obsah knihy:

ŽIVOT MENÍ PLANÉTU

Vieš čo je to ekológia? Vieš čo všetko do tejto vedy patrí? Zistíš to v tejto kapitole.

Bez vody neexistuje život

Táto kapitola pojednáva o sladkej vode a jej využití naprieč planétou. Kolobeh vody, zavlažovacia funkcia, ako sa voda filtruje, odkiaľ sa berie alebo na čo všetko sa využíva.

MIESTO NA ŽIVOT

Akoto, že vo svete existuje tak veľa druhov organizmov? A kde všade sa nachádzajú živé organizmy a čo potrebujú pre svoje prežitie? To sa dozviete v tejto kapitole.

PRÍRODNÉ ZDROJE

Čo sú to tie neobnoviteľné zdroje? Odkiaľ sa vzali? Na čo ich využívame? Dajú sa znova získať? Vypočujte si o tom viac.

ODKIAĽ ZÍSKAVAME ENERGIU?

V bežnom živote využívame rôzne typy energií. Aké? Odkiaľ sa berú? Na čo slúžia? Nechajte sa previesť svetom energií a zistite o nich viac.

ČLOVEK MENÍ KRAJINU

Ľudia na krajinu vplývajú svojou činnosťou ale aj nečinnosťou. Ako vplýva na život činnosť a čo dokážeme spôsobiť tým, že nerobíme naopak nič? Dozviete sa v tejto kapitole.

STAROSTLIVOSŤ O KRAJINU

Zaujíma ťa, či je lepšia rovná alebo zatočená rieka? Alebo či je správne zasypať kameňolom, aby sa nikdy nevedelo že tu bol?To sú presne otázky, ktoré riešie ochrancovia prírody, pozri sa na to!

AKO SA SPRÁVAŤ K SVETU

Rady, ako sa správať ekologicky, človek často dostane, hoci nechce. Navyše ich je mnoho a niekedy sa navzájom vylučujú. Knižka ti pomôže spraviť si v nich poriadok.

Knižka obsahuje viac ako 1700 zvukov a textov

Knižku nahovorili Michaela Kapráliková a Richard Stanke

Rozmery knižky: 22,9 cm x 26,9 cm

POZOR!!! TENTO PRODUKT JE SAMOSTATNÁ KNIŽKA. PRODUKT NEOBSAHUJE ELEKTRONICKÚ CERUZKU ALBI!!!

Výrobca

Albi

Možno by sa Vám páčilo…